Fashewelry 82 Нозе 9 Мерач Алуминиум Жица Злато Bendable Метал Занает Жица за Beading Накит Занает Одлуки

Fashewelry 82 Нозе 9 Мерач Алуминиум Жица Злато Bendable Метал Занает Жица за Beading Накит Занает Одлуки

Достапно за вашата нарачка
DEN 431.52
Залиха:

Боја : gold Thickness : околу 3мм/9 gauge Length : 25 метри/82 стапала/27 yards Multi-функционални : sculpturing, жица ткаење, украсување, изработката, beading, накит одлуки, цвеќарницата уредување, градинарство, или за завиткување, флорални уредување, кадрирање, капа на одлуки & губење на занаети, дом, одлична за правење на накит компоненти како што синџир maille, beaded синџир, скок прстени, уво жици, и жица завиткан приврзоци.Алуминиумска жица е широка употреба и работење.Што е најважно, тоа е умерен во ритам и добро во пластичност.Па тоа е широк спектар на примена покриеност од секојдневниот живот, за индустриска употреба.Овој економичен жица е идеална пракса жица за да ја користите пред жица-завиткување со благороден метал жица.Лесен и силна, алуминиумска жица е економски и разновиден избор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата