2 Парчиња Пластични Шиење Марк Тарнер Точка Тјунер Цвест Creaser Набори Шиење Алатка Lancet Уметноста на Хартија Машина Цвест Presser Алатка за Шиење (Црвена и Црна)

2 Парчиња Пластични Шиење Марк Тарнер Точка Тјунер Цвест Creaser Набори Шиење Алатка Lancet Уметноста на Хартија

Достапно за вашата нарачка
DEN 342.00
Залиха:

[Практична Примена] : цвест creaser може да се применува како DIY шиење притискање алатка која е корисно за вас за да им помогнам надвор криви шевовите поради спротивниот криви завршува.Исто така може да се користи како хартија машина. [Материјал] : цвест creaser е направен од издржлива пластика со мазна работ дизајн и преносни големина.Тоа е удобно за вас да го држите во рака, не е нула вашиот ткаенина лесно. [Воведување На Употреба] : Задржете го тарнер на вашата рака, а потоа притисни станот работ на тарнер против жица, и чувајте го тарнер држи тесна додека ќе се повлече на ткаенина во текот на тарнер.На тарнер точка ќе им помогнам на ткаенина се истакне нежно. [Неопходна Алатка] : Тоа е лесно за почетници или искусни луѓе да се направи марк и браздата споеви со нашите пластични шиење марк тарнер. [Пакет Вклучуваат] : 2 парчиња Црвена боја точка turners, доволно за да можете да ја користите во секојдневниот живот, или може да се подготви како копија, или да ги споделите со вашите пријатели или други шиење аматерски. [Практична Примена] : цвест creaser може да се применува како DIY шиење притискање алатка која е корисно за вас за да им помогнам надвор криви шевовите поради спротивниот криви завршува.Исто така може да се користи како хартија машина.[Материјал] : цвест creaser е направен од издржлива пластика со мазна работ дизајн и преносни големина.Тоа е удобно за вас да го држите во рака, не е нула вашиот ткаенина лесно.[Воведување На Употреба] : Задржете го тарнер на вашата рака, а потоа притисни станот работ на тарнер против жица, и чувајте го тарнер држи тесна додека ќе се повлече на ткаенина во текот на тарнер.На тарнер точка ќе им помогнам на ткаенина се истакне нежно.[Неопходна Алатка] : Тоа е лесно за почетници или искусни луѓе да се направи марк и браздата споеви со нашите пластични шиење марк тарнер.[Пакет Вклучуваат] : 2 парчиња Црвена боја точка turners, доволно за да можете да ја користите во секојдневниот живот, или може да се подготви како копија, или да ги споделите со вашите пријатели или други шиење аматерски.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата