Canon EF-EOS Р Бајонет Адаптер со Леќа Контрола Прстен

Canon EF-EOS Р Бајонет Адаптер со Леќа Контрола Прстен

Достапно за вашата нарачка
DEN 14657.28
Залиха:

Употреби ги постоечките леќи со EF и EF-S бајонет со Canon EF-EOS Р камера.На бајонет адаптер со леќа контролен прстен за контрола на прилагодувањата на камерата.Изграден за професионална употреба.Компатибилност : EF 14 mm f/2.8 L II USM, EF 20 mm f/2.8 USM, EF 24 mm f/1.4 L II USM, EF 24 mm f/1.4 L USM, EF 24 mm f/2.8 IS USM, EF 28 mm f/1.8 USM, EF 28 mm f/2.8 IS USM, EF 28 Е USM, EF 28 mm f/28 Е USM, EF 28 mm f/28 Е USM, EF 28 mm f/28 Е USM, EF 28 mm f/28 Е USM, EF 28 mm f/28 mm f/2f/2.8, EF 35mm f/1.4 L USM, EF 35mm f/1.4 L II USM, EF 35mm f/2 Е USM, EF 35mm f/2, EF 40mm f/2.8 STM, EF 50mm f/1.2 L USM, EF 50mm f/1.4 USM, EF 50mm f/1.8 II, EF 50mm f/1.8 STM, EF 50mm f/1.8 STM, EF 85 mm f/.Меѓународни производи имаат посебни услови, се продава од странство и може да се разликуваат од локалните производи, вклучувајќи ги собере, возраст рејтингот, и јазикот на лекот, означувањето или упатството.Опис на производот На EF-EOS Р бајонет адаптер со контрола на кружниот објектив обезбедува контрола прстен кој може да биде конфигуриран да се прилагоди бленда, експозиција, ISO чувствителност или надоместувањето на експозицијата па вие не мора да се земе око исклучување на звук за поставување.Сет Содржи : Кутија содржина : бајонет адаптер со леќа контрола прстен EF-EOS R; камера домување капа Р-Ф-3; задните леќи капа RF; случај; прирачник за корисникот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата