TFCFL Зголемена Подот светилка, 16x LED 58W Gooseneck Кат Светлина со лупа се Прилагодува Осветленоста Висина & Агол за Читање Задача Занает Осветлување Салон

TFCFL Зголемена Подот светилка, 16x LED 58W Gooseneck Кат Светлина со лупа се Прилагодува Осветленоста Висина &

Достапно за вашата нарачка
DEN 1569.60
Залиха:

【Прилагодлива Висина】Висина на овој gooseneck зголемувачот подот светилка може да биде флексибилно изменета од 58.42 cm да 170.18 cm (23"-67"). 【LED Светло & Прилагодува Осветленоста】16 пати лупа, 58 W, ја прилагодите светлината слободно, нежно светло око за заштита дизајн, млечно бела око за заштита абажур, увезени око за заштита LED извор на светлина. 【360 ° Ротирачка База】вода инјектирање / песок инјектирање база е фирма, која може да се сфати на земјата stably и не е лесно да се тресат.Основната изолација течење доказ дизајн, а не преку некој моќ коло, безбедни и стабилни. 【Складирање Фах】може да се стави на убавината алатки или мобилни телефони кои што често треба да се користи за да се направи процес на работа полесно и поудобно. 【Апликации】Премија зголемена светилка за стручно, индустриски, или хоби употреба, совршен за читање на мали букви или работа на занаетчиството, модел одлуки, козметички салони, тетоважа продавници, тетоважа продавници, канцеларии, хотели, спални соби, кола, и електронска компонента лемење поправки, особено оние со макуларна дегенерација или стареење очи.Карактеристики : 16x супер јасно зголемена glass Free кревање height Adjust светлината freely360 ° ротирачки base Aluminum светилка плоча + увезени LED светилка мушка двојно комбинација, долг животен век, нема светлина распаѓање, без топла, силна издржливост.LED светло : Стабилна светлина и сенка, без stroboscopic, висока боја рендерирање, висок transmittance, мала светлина распаѓање, мека светлина не е блескави.Спецификации : Диоптрија : 16 times Voltage : 110 VWeight : 2.5 kg (5.51 lb)Процес : Спреј Сликарство и Frosting Lampshade : Главен Материјал - Железо, Додаток Материјал : PVCAuxiliary Материјал на Светилка Тело : PVCSize : 46 * 14 * 34cm (18.11 * 5.51 * 13.39 инчи)Прилагодлива Висина : 23 инчи 67 инчи (58.42-170.18 cm)Фах : Должина 21cm * Ширина 13cm (8.27*5.12 инчи)Пакетот Вклучува : 1 x лупа LED Светло.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата