PH PandaHall 1PCS Мини Празни Акварел Палета Калај со 12 Половина Тави и 24 Целосна Тави Метална Боја Случај Патување Акварел Кутија за Уметник Студент, Црна, 12.4x7.2x2.4cm/4.9x2.8x0.9

PH PandaHall 1PCS Мини Празни Акварел Палета Калај со 12 Половина Тави и 24 Целосна Тави Метална Боја Случај Патување

Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76
Залиха:

Мини Акварел Tins Палета : Постојат 1pcs малку правоаголник празна кутија tins со 24pcs целосна тави и 12pcs половина тави.Димензија е за 12.4 x 7.2x2.4cm(4.9 x 2.8 x 0.9").Мала големина се дизајнирани за патување, големината е прекрасно и само се вклопува во вашата рака.Материјал : Нашата акварел калај кутија е направен од метал материјал со емајлирани површина, цврсти и издржливи, исто така, обновливи и лесно да се чисти, и подвижен целосна и половина тави ви овозможи да се ре-организира вашата боја цел според вашата потреба, лесен за употреба.Патување Употреба : Лесен доволно за да ја понесете со вас било каде сакате да се наслика.Секој здрав пан не се заклучи на своето место во внатрешноста на калај да се задржи вашата стравува од jostling за тоа дали на калај е во вашата торба или ранец.Безбедна Капак : Чувајте ги вашите бои чиста и сува во овој сет, здрав калај случај со безбедни капак.Капакот може да се користи за лесен боја мешање.Одговара за задржување на преопаковане солидна боја, или да се пополни со акварел бои за да се создаде уникатен DIY патување акварел колекции.Широка Употреба : уметникот боја пан колекции се лесно да се носат во вашиот пакет, погоден за акварели, gouache, акрил и масло сликарство.Погодна за двете home/студио за сликарство и отворено/патувате сликарство, подароци.Може да биде лесно да се DIY вашето патување акварел комплет.Спецификација : Пакетот вклучува : 1 x празни акварел tins 24 x целосна тави 12 x половина тави Боја : црна димензии : Правоаголник Калај Кутија : 12.4x7.2x2.4cm, 1pc; Целосна Тави : 18.6x16x9.7mm, внатрешен дијаметар : 16x13mm, капацитет : 2ml, 24pcs; Половина Тави : 29.5x18.5x9.6mm, внатрешен дијаметар : 26.5x16mm, капацитет : 3.2 ml, 12pcs.Карактеристики : идеална боја поставени за патување или поле скица сликарство, исто така, совршен подарок за професионални уметници, акварел сликари, студентите, почетници и повеќе.Одговара за задржување на преопаковане солидна боја, или да се пополни со акварел бои за да се создаде уникатен DIY патување акварел колекции.Погоден за Акварели, Gouache, Акрил и Масло Боја.За поддршка на корисниците : Ако имате било каков проблем со нашиот производ, можете да кликнете на "Продавачот Контакт" копчето во вашата сметка да ни испратите е-маил.ние ќе бидеме среќни да ви помогнат и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Кон својствата

Package includes:
1 x empty watercolor tins :
24 x full pans :
12 x half pans :
Color:
black
size:
Rectangle Tin Box:
12.4x7.2x2.4cm, 1pc;
Full Pans:
18.6x16x9.7mm, inner diameter
Half Pans:
29.5x18.5x9.6mm, inner diameter
Features:
An ideal paint set for traveling or field sketch painting, also a perfect gift for professional artists, watercolor painters, students, beginners and more. :
Fit for holding repacking solid paint, or fill with watercolor paints to create a unique DIY travel watercolor kits. Suitable for Watercolors, Gouache, Acrylic and Oil Paint. :
Customer support:
If you have any problem with our product, you can click on the Seller Contact button in your account to send us an email. we will be happy to help you and we will reply as soon as possible.

Најдобри предлози во категоријата