HPS SLTC-400 Пролет Натоварен од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Менгеме SAE 100 за 3.75 ID Црево, Ефективна Големина 4-4.33, 1 Парче, полски

HPS SLTC-400 Пролет Натоварен од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Менгеме SAE 100 за 3.75 ID Црево, Ефективна Големина

Достапно за вашата нарачка
DEN 298.08
Залиха:

SAE #100. Ефективна дијаметар опсег : 4"-4.33" (102mm-110mm).Номинален дијаметар : 4-1/4".одговара на 3-3/4" ID HPS Силиконски Црева.Max.Вртежен момент Спец : 75 во.Lbs. 3/4 инчи.Обезбеди униформа запечатување притисок за позитивна сигурен печат.Солидна бендови се спречи Црево extrusions, и заоблени Бенд рабовите заштита на меки Снег материјали.Дизајниран за употреба на високи вибрации и голем дијаметар апликации како што се воздухот кулер систем (ЦАЦ), авиони, автомобили, тешки камиони, индустриски, водовод, Морски индустрии.HPS Нерѓосувачки Челик Пролет Натоварени Т-Топ Менгеме 4"-4.33" (102mm-110mm) за 3.75" инчен ID црево овозможува голема сила и 360 степени печат.Додадена пролет е таму за да автоматски се приспособува на менгеме дијаметар да се компензира за експанзија и контракција на црева кога температури или притисок се променат.HPS пролет натоварени стеги се обновливи.Дизајн да ги исполнуваат или надминуваат индустриски одделение спецификација.На стеги има лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат меки снег.Заклучување орев има најлон вметнете за да го спречи од правење резервни надвор.Стегнете со 7/16 инчен штекер клуч.На HPS постојана тензија т гром стеги се широко се користи во цената воздушен кулер систем (цац), авиони, автомобили, камиони и тешки возила, индустриски, хардвер/водовод, и морски индустрии.Техничка Спецификација : Големина #100. Ефективната Големина Опсег : 4"-4.33" (102mm-110mm).Супериорен заварени изградба.Лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат мека црева. 3/4 инчи широк 300 Серија од Нерѓосувачки Челик Бенд и Trunnion.Цинк Позлатен Т-топ, Орев и Извори. 7/16 инчен главата Најлон Орев.Max.Вртежен момент Спец : 75 во.lbs.Количина : 1.

Кон својствата

Size #100. Effective Size Range:
4-4.33 (102mm-110mm). Superior welded construction. Floating bridge and rolled edges to protect soft hoses. 3/4 inch wide 300 Series Stainless Steel Band and Trunnion. Zinc Plated T-bolt, Nut and Springs. 7/16 inch head Nylon Nut. Max. Torque Spec

Најдобри предлози во категоријата