Chucks Влошки за Еднократна употреба [150-Влошки] Underpads 23x36 Инконтиненција Chux Влошки Абсорбента Пената Заштитна Кревет Влошки, Pee Влошки за Бебиња, Деца, Возрасни & Стари ?

Chucks Влошки за Еднократна употреба [150-Влошки] Underpads 23x36 Инконтиненција Chux Влошки Абсорбента Пената

Достапно за вашата нарачка
DEN 1170.72
Залиха:

Кревет за Заштита на Овие абсорбента chucks влошки може да помогне да се заштитат постелнина и листови од неконтролирана мочниот меур или уринарни проблеми кај мажите, жени, деца, или стари лица да се подобри довербата и спиење.Супер Пената се Пополни Слоеви Светот на Занимава кревет влошки се дизајнирани со премиум полимер слоеви кои апсорбираат течности, урина, или несреќи побрзо, заклучување далеку да помогне во контрола мирис и wetness.Повеќенаменски Поддршка на Нашите уринарна инконтиненција влошки не само што е одлично за мали деца или стари лица hospice нега на пациентите, но тие исто така може да се користи од страна на сопствениците на домашни миленичиња кои сакаат да помогне да се обучуваат млади puppies или поддршка на постарите кучиња.Избегнувајте Неуредна Баричките или Иритација Под Влошки се дизајнирани да ги апсорбира течности брзо и безбедно, што е важно за минимизирање на иритација на кожата, чување животни од следење на урина низ подот, или избегнување puddling.Најголемиот дел Брои 3 X 50 смета пакет на кревет опфаќа може да се користи секоја вечер, додека сте на патување, или во секое време ви треба малку екстра заштита кога сте спиење.Тие се исто така расположливи за брз clean-up!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата