EKLIND 33198 Спи Зафат Хексадецимален Т-Клуч ален клуч - 8pc поставите SAE Инчен Големини 3/32-1/4 9in серија

EKLIND 33198 Спи Зафат Хексадецимален Т-Клуч ален клуч - 8pc поставите SAE Инчен Големини 3/32-1/4 9in серија

Достапно за вашата нарачка
DEN 435.84
Залиха:

НАПРАВЕН ВО АМЕРИКА - Висок квалитет, Индустриски Одделение Професионални Алатки направени во U. S. A. Содржи ИНЧЕН Големини : 3/32, 7/64, 1/8 , 9/64, 5/32, 3/16, 7/32, & 1/4. EKLIND хексадецимален копчиња (allen клучеви) се користи за да се вози внатрешни хексагонални штекер (allen главата) сврзувачки елементи.ОПТИМАЛНА СИЛА - Овие EKLIND алатки се направени со EKLIND Легиран Челик што е топлина третираат, угасне и зацврстен за оптимална сила, вртежен момент и еластичност за безбедност и прекриена со ' рѓа отпорни заврши.EKLIND Т-се СПРАВИ со ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН КЛУЧ - Ќе добие екстра стигне и дополнителна потпора со копчињата' повеќе шахти.EKLIND ЈАМКА-СТИЛ Т-КОПЧИЊА - Копчиња кои имаат повеќе не можат да се обезбедат дополнителни стигне и потпора, магацинот убаво и се организирани во торбичка за компактен складирање, дури и во вашиот алатка кутија.Ги ИСПОЛНУВА ИЛИ го НАДМИНУВА СИТЕ ПРИМЕНЛИВИ СТАНДАРДИ - EKLIND алатки ги исполнуваат или надминуваат стандардните прописи утврдени во ANSI, ASME, Ro HS, ДОФАТ, CA Проп 65 и Дод-Френк Конфликт Минерали Законодавство.Опис на производот EKLIND АЛАТКА КОМПАНИЈА е Америка водечки производител на високо квалитетни, индустриски одделение хексадецимален копчиња, направени со гордост во U. S. A. уште од 1950 година. На EKLIND 33198 Спи Зафат Хексадецимален Т-Клуч ален клуч - 8pc поставите SAE Инчен Големини 3/32-1/4 9in серија ги исполнува повеќето строгите барања на професионални механика, tradespeople, не-го-yourselfers и хобисти.Од Производителот На Eklind 33198, Стандардна Контрола Хексадецимален Т-Клуч Инчен 9-Инчен Рака 8-Парче Сет со Торбичка карактеристики на едно Парче јамка се справи со изградба на дополнителна сила.Торбичка поставување одговара на compactly во лента со алатки или виси во работилницата.Стандардна Контрола нуди повеќе економски опција. -Карактеристики на едно парче јамка се справи со изградба на дополнителна сила. -Достапни во мирување или со торбичка за различни предност опции. -Стои поставува може да биде прикачена на ѕид или на клупата. -Торбичка поставува одговара compactly во лента со алатки или висат во работилницата. -Инчен и метрички групи се достапни и во двете 6" и 9" должини за различни. -Перница Зафат Поставува обезбеди дополнителна удобност. -Стандард Зафат Поставува нудат повеќе економски опција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата