Clorox 30824SPG Saalfeld 30824 Здравствена заштита Водород Пероксид Почиста средства за Дезинфекција Брише, 6.75 x 9, XL Избрише, 4.2 H, 4.2 W, 8.4 L, Почиста (Пакување од 570)

Clorox 30824SPG Saalfeld 30824 Здравствена заштита Водород Пероксид Почиста средства за Дезинфекција Брише, 6.75

Достапно за вашата нарачка
DEN 1384.80
Залиха:

Овие професионални сила чистење брише убие микроорганизми брзо на тврди и меки површини, и се ефикасни против многу тешко да ги убие бактериите и вирусите, вклучувајќи Norovirus (мачки ) и Тб.Тие не се за употреба на кожата.Бидејќи тие не содржат хлор кајгана, тие само се произведуваат благ мирис и не го уништи облека.Овој производ не остава корозивни остатоци и може да се користи на нерѓосувачки челик, глазирани керамички Плочки, тврда пластика, nonporous винил, насликани површини, Плексиглас, ламинирани со пластични смета ER блузи, fiberglass (затворен) површини, стаклен порцелан и стакло.Донесувањето на средства за чистење и дезинфекција моќ на кајгана во светот.Помагање во воени и природни катастрофи.Вложувајќи време и енергија во нашите заедници.И носеа стотици производи за животот што го направи секојдневниот живот подобро секој ден — постојат буквално илјадници начини На Clorox Компанија заработил доверба и почит на луѓето насекаде бидејќи ние отворивме нашите врати во 1913 година. Ние сме демонстрирани некои од нашите историски пресвртници и двете големи и мали за да ви помогне да се види како нашата компанија — што го прослави својот 100-годишнината во 2013 — продолжува да се допре луѓе секој ден.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата