PriorityChef Кујнски Нож Острилка, Премија Дијамант Прачки Стручно Изостри Челични Ножеви и Ножици Лесно, Прирачник Нож Sharpeners за Кујнски Ножеви, Вклучува Безбедносни Ра?

PriorityChef Кујнски Нож Острилка, Премија Дијамант Прачки Стручно Изостри Челични Ножеви и Ножици Лесно, Прирачник

Достапно за вашата нарачка
DEN 334.80
Залиха:

Лесно Користење, Експерт Резултати : се Врати од нерѓосувачки челик кујнски и комунални ножеви со нашите професионални одделение кујнски нож острилка препорачува од страна на експерт готвачи.Само неколку брзи потези од најдобрите нож острилка и ножици острилка за да се донесе вашиот лопати врати во живот.Неспокојот, Поостри Edge : Нашиот готвач нож острилка дава вашиот омилен ножеви TLC.На крупен чакал на овој рачни нож острилка е абразивни доволно да се поправи многу досадна, носат ножеви.Парична казна ронки hones, полирање, и smooths ножеви за исклучително чист остар раб.Од Почеток До Крај : земавме guesswork надвор од сите нож sharpeners за кујнски ножеви - само 3 брзи и едноставни чекори за да се razor-остри ножеви.Супериорен дијамант прачки врати, изостри, координирање, и полски било директно работ на ножот со само неколку потези со овој голем нож или мал нож острилка.Ниво 5 се Намали Отпорни Ракавица се Вклучени : Нашата дијамант нож sharpeners најдобар дизајн карактеристики вклучуваат удобен зафат за безбедно контрола и мека cushioned база.Да се направи тоа се заврши, се додаваат бонус безбедносни ракавици и сет на инструкции за вашиот нож острат потреби.На Поостри Гледам : Дека последно нешто што сакате е clunky во потрага нож и режа острилка преземањето контра простор.Тоа е причината зошто на Приоритет Готвач ние дизајниран нашите професионални нож острилка [afilador де cuchillos profesional] во чист, минималистички стил.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата