DollaTek 5PCS 100K Thermistors NTC 3950 со 15cm Жици и Женски Pin Главата за 3D Печатач

DollaTek 5PCS 100K Thermistors NTC 3950 со 15cm Жици и Женски Pin Главата за 3D Печатач

Достапно за вашата нарачка
DEN 167.76
Залиха:

Мала Големина : 1.25mmx2.0mm стакло мушка.Висока точност : 1%.Отпор вредност на 25°C=100 K.Инсталации должина : 15cm.Користење со загреан кревет или екструдер за Reprap Prusa I3 3 D Печатач , CR-10 10-ТИ 10-ТИ 10-ТИ Про 10 S4 S5 3 D Печатач.Спецификација : температура коефициент на отпор : -2-5%/℃термички време постојано : ≤7 S(во статички воздух) Max Оценет Оптоварување:45m WUsing температура опсег : -40℃-+30℃Боја : white Hot време постојано : 7s или помалку (статични)Жици должина : 15cm With Конектор : Yes Quantity : 5pcs/lot Resistance вредност : 100k NTCPacking листата : 5 x Thermistors со XH2.54 Конектор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата