Schlage F40 V SIE 716 Сиена Вратата Knob Кревет & Бања Приватност Заклучување, на Возраст од Бронза

Schlage F40 V SIE 716 Сиена Вратата Knob Кревет & Бања Приватност Заклучување, на Возраст од Бронза

Достапно за вашата нарачка
DEN 567.60
Залиха:

ДОВЕРЛИВИ ГАРАНЦИЈА : Schlage брави се поддржани од страна на ограничен живот механички и заврши гаранција; види Schlage гаранција за целосна детали.Ако шарки на левата страна, ќе треба левак лост.$проширувач[0].Повеќето keypads се напојува од батерии, па нема жици е потребно.Кул за родители и одлично за чување деца надвор од чистење плакари и помошни простории, некои keypads имаат авто-заклучување механизми кои се заклучува по неколку секунди во случај да се заборави.Еве пет совети за да се поедностави процесот на купување.На deadbolt заклучување оптимизира безбедност.Она кул хардверски можности се достапни во денешно време?Тастатурата ќе се заклучи и deadbolts нека можете да додадете и избришете бројни корисникот кодови како што е потребно, обезбедување на членовите на семејството, соседите, бебе - или пет-sitters со лесен-за-се сеќавам на кодови.Од Производителот На F-Series карактеристики супериорен квалитет брави се поддржани од Животот, Механички и Заврши Гаранција кога се користи во станбени апликации.Ова треба да се направи пред инсталација и само ќе работат ако сите хардвер доаѓа од ист производител.Држела дојде во двете левата и десната рака модели.Тоа е првото нешто што паѓа во очи во предната врата, и тоа се чувствува добро во рака низ дома.Приватност хардвер е дизајниран за спални соби и бањи, заклучување со turnbuttons и не бараат клучеви.Ако сакате да го користите еден клуч на повеќе влез рачки или deadbolts, ќе треба locksmith до "ре-копче" сите брави на истото копче.Ако вратата или doorframe не е predrilled, вратата хардвер обично доаѓа со хартија образец за да означите дупки за дупчење и пила со заеднички лопата битови и дупка пили.Откако се користи само за владата апликации (како што е прикажан во високо-технолошки шпионски филмови), биометриски keyless entry системи, кои скенирање десетици различни отпечатоци од прсти за лесен пристап, исто така се расте во популарноста.Сите F-Серијата брави се исполнат 400,000 циклус ANSI Одделение 2 барања.Премин копчиња и држела кои се дизајнирани за ходникот врати, перење соби плакар и врати кои latch но не за заклучување.Она што безбедносни функции се достапни?Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI), се поставува различни оценки за врата хардвер, како Одделение 1 (основен), Одделение 2 (средно ниво), и Одделение 3 (највисок).ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Авто-усогласување на завртка дупки направи инсталацијата кавга-бесплатно; сè вклучени надградба на постоечките внатрешни работи еден понесе дупка врати себе за неколку минути, со само шрафцигер; одговара и десно и лево раце врати.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата