Паралелно Означување Мерач Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Мерење Алатка со Карбид Писарот 0-300мм

Паралелно Означување Мерач Vernier Caliper Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Мерење Алатка со Карбид Писарот 0-300мм

Достапно за вашата нарачка
DEN 991.20
Залиха:

Мерење површина на Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper е фино земјата и скала е јасно.Тоа се користи за точно да се измери и да го обележите работното парче и мерење на надворешниот дијаметар на разни предмети.Паралелно Означување Vernier Caliper е направен од нерѓосувачки челик со висока цврстина, силна отпорност на абење, отпорност, издржливост и долг животен век.Мерење Алатка со Карбид Писарот може лесно да помине преку работното парче, едноставна операција и практично користење, која може да ги задоволи вашите потреби.Мерење на Писарот Алатка има широк спектар на користи и силна применливост.Тоа може да се широко се користат во мерење и обележување на различни технологии за обработка на.Големината на Паралелни Означување Мерач е 30 cm/11.81 инчи, на мерен опсег е 0-300мм, и читање е 0.1 mm.опис : Паралелно означување мерач е направен од нерѓосувачки челик, која е мазна за да го користите и издржливи.Тоа се користи за прецизно мерење и engrave workpieces и мерење на надворешниот дијаметар на разни предмети.Тоа што е мал во големина, лесен во тежина, лесно за чување и го носат, и не заземаат премногу простор.Карактеристики : Паралелно означување мерач-Боја : Сребро.-Материјал : не ' Рѓосувачки челик.-Димензии : 30cm/11.81 инч.-Мерен опсег : 0-300мм.-Читање : 0.1 mm.Забелешка : Поради разликата во екранот и светлосни ефекти, вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата.Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-3 cm отстапување.Пакет Including1 * Паралелно означување на мерач.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата