GR8FUL Длабоко Акни Pimple Појаснување Microneedle Patch - во Рана Фаза & Цистична Акни Место Третман Налепница - Blemish Исцелување Микро Игла Zit Покрие Точки (9 Count (Пакување од 1)) (9 Count

GR8FUL Длабоко Акни Pimple Појаснување Microneedle Patch - во Рана Фаза & Цистична Акни Место Третман Налепница

Достапно за вашата нарачка
DEN 287.76
Залиха:

Опремени со dissolvable microneedles дека помогне да се донесе длабоко нодуларна и цистична акни на површината во само 1 до 3 закрпи За рана фаза zits, го користите веднаш штом ќе се почувствува новите да се спречи тоа, во своите песни.Blemish Banishing совети на microneedles се исполнет со анти-акни actives да брзо јасно флеки и да се спречи во иднина breakouts.Влага Обврзувачки додека повеќето место третмани се фокусира на сушење проблеми области, нашите microneedles се формулирани со хијалуронска киселина и cica да хидрат на кожата, како што ја поддржува и побрз.Кожата-Благотворно карактеристики бариера подмладување комплекс кој смирува воспалението и ги ублажува непријатност на болни, слепи zits седи под кожа.Место Осветлувајќи содржи корен екстракт со осветлувајќи ефекти, поради неговата способност да го попречат тирозиназа, клучен ензим кој е вклучен во синтеза на меланин (пигмент кој дава боја на кожата).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата