ЛА Лен Полиестер Poplin Правоаголна Tablecloth, 60 x 126, Портокал

ЛА Лен Полиестер Poplin Правоаголна Tablecloth, 60 x 126, Портокал

Достапно за вашата нарачка
DEN 1682.40
Залиха:

100% Полиестер.Произведено во САД.Направен во U. S. A. ЛА Лен локално произведува Највисок Квалитет на настанот и дома декорација предмети.Со Побарувачката-Проток на производството, ние нудиме најголем избор на Големина, Боја и Материјал како нашите стандардни листи подготвени да брод во рок од еден работен ден. 40 РАЗЛИЧНИ ЖИВОПИСНИ БОИ, кои се исто така погодни за тркалезни маси како дополнителна pop на боја!Толку многу бои да ги красат толку многу настан во текот на годината да ја зголеми вашата Вљубените вечера, Родендени, graduations, ден на мајката, таткото ден, Меморијалниот Ден, на 4 јули, денот на Трудот, Колумбо ден, денот на благодарноста и нашите омилени Божиќ украси!.ЛЕСНА и лесен за употреба во затворени простории и на отворено за количка за пластични маси, на пикник маси, трпезарија & кујна маси, или да ги заштитите вашите баби бесценети маса!Нашите 60" x 126" Правоаголна маса Крпа може да се користи за табели кои го мерат од 60 Метри и до 8 Метри.ЛА Лен ексклузивни Големина и нега на етикетата за да се обезбеди автентичноста и квалитетот на вашиот објект.На дигитални слики ние се прикаже имаат најмногу точни боја е можно.Сепак, се должи на разликите во компјутерски монитори, може да постојат варијации во боја помеѓу актуелната производ и вашиот екран.НАВИГАЦИЈА до ЛА Лен пред Продавница!Ние го носат овој објект и во спектар на големини со иста количина на бои и ние исто така нудиме исто големини во многу различни ткаенини.Стане водителка со mostest во ниеден момент.Среќен собир!.Оваа Tablecloth е направен со висок степен 100% Откачи Полиестер.Нашите 60" x 126" може да се користи на стандарден 6 ft. (30" x 72"), или 8 ft. (30" x 96") банкет табела.Оваа tablecloth исто така, може да се користи за многу дома dinning маси од слична големина.На платно е направен лесна во едно парче, и на рабовите се surged за чист изглед.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата