uxcell 20PCS NTC Thermistors Отпорници MF58 3950B 50К Ohm Стакло Запечатени Температурни Сензори

uxcell 20PCS NTC Thermistors Отпорници MF58 3950B 50К Ohm Стакло Запечатени Температурни Сензори

Достапно за вашата нарачка
DEN 263.76
Залиха:

КАРАКТЕРИСТИКИ : MF58 50К Ohm NTC Thermistors со Б Вредност : 3950(+/-1%).ДИЗАЈН : Стакло запечатено пакување со цврста структура, мали димензии и мала тежина, применливи во тешки опкружувања.ПЕРФОРМАНСИ : Висока прецизност отпор, Б вредности со висока сигурност и стабилност, висока чувствителност.ПРИМЕНА : Погоден за соодветната опрема со температура мерења и контроли термо заштита и механичка заштита кола во различни семејство апарати.Пакување : 20 Парче x Електрични Axial Доведе NTC Thermistors Отпорници.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата