Simond Продавница Пропан Гас Гради Еден Режач, 2600F Оценет, Blacksmithing Гради за Нож Одлуки Farrier Фалсификување Ковач Алатки Опрема - Нерѓосувачки Челик Круг Гради

Simond Продавница Пропан Гас Гради Еден Режач, 2600F Оценет, Blacksmithing Гради за Нож Одлуки Farrier Фалсификување

Достапно за вашата нарачка
DEN 4079.76
Залиха:

5 мм) не 'Рѓосувачки Челик СС-304 Метал Sheets Forge Внатрешна Димензија : 5.Висок квалитет на млазницата (притисок – 0.И тоа е идеален за греење и виткање на метали, како и калење и термичка обработка на мали ножеви и мали алатки кои се користат во земјоделството.Пропан Гради е ефикасна алатка за blacksmiths, DIY, jewelers, farriers и Ножот smiths со температура отпор до 2600°F.5 мм) Полиран не ' Рѓосувачки Челик одделение СС-304 Метални Листови и Млазницата материјали е на СС-304 одделение, како и, што го прави повеќе издржливи и долготрајни.Моќен режач дава од неутрален пламен оставајќи мала количина на кислород за скалирање.8" (L)Висина со Тули : 3.Ова нуди чувствувате изолација вредност да се гради со намалена потрошувачка на гориво и брзо загревање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата