Соларни Јаже Божиќ Светла Отворено, 33ft 100 LED Трепкане String Светла IP65 Водоотпорен Цевки String Светла за Брануваа Куќа Партија Празник Божиќ Декорации

Соларни Јаже Божиќ Светла Отворено, 33ft 100 LED Трепкане String Светла IP65 Водоотпорен Цевки String Светла за

Достапно за вашата нарачка
DEN 383.76
Залиха:

【ДЕКОРАТИВНИ ЈАЖЕ СВЕТЛА】 : 33 стапки 100 LED јаже светлина може да емитираат шарени светлина и да ви донесе мулти-боја атмосфера за повеќето видови на прослави, вклучувајќи костимот партии, accessorizing тематски забави, родендени, Божиќ и други празници, внатрешна или надворешна декорација осветлување. 【8 НАЧИНИ ДА се ИЗБЕРАТ】 : самовила string цевка светлина доаѓа со 8 начини кои се комбинација од бранови, секвенцијален, slogs, си поигруваше/ блескави, бавно исчезнат, трепкане/ трепка и стабилна вклучен, можете да се префрлите од трепка за да трепкане, а потоа бавно незабележано се да ги смирите на. 【IP65 ВОДООТПОРЕН ОТВОРЕНО СВЕТЛА】 : нашата јаже светлина не ќе бидат погодени од било времето за неговата топлина, студ отпорни и водоотпорен функција, заедно со бесни downpour, тоа ќе работат и рунда година, може да се примени за надворешна дрво, куќа, кабинет, градина, патио, пат и толку многу прилики. 【ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА СОЛАРЕН ПОГОН】 : не треба батеријата, таа ја апсорбира сончевата енергија во текот на денот, а потоа се претвора автоматски во мрак; Имајте на ум : полнење состојба, директна сончева светлина, полнење 1 - 2 часа да светне 2 - 4 часа, полнење 4 - 8 часа да светне 6 - 12 часа, ако нема сончева светлина на еден облачен ден, тоа ќе светне 1 - 2 часа или помалку. 【ЕДНОСТАВНО се СОБЕРАТ】 : овој соларен погон Божиќ Ден string светлина е направен од тенка и bendable бакар и ПВЦ жица маска, побезбедно отколку обичните бакар string светла, флексибилни за да се извртени во било форми и е полесно за складирање; Само инсталирајте светлината на местото што го сакаат, и да уживате во романтична атмосфера во светлина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата