PFERD 32380 B52, Чакал 46 - Медиум, Алуминиум Оксид Vitrified Монтирани Точка Со 1/8 месо тело

PFERD 32380 B52, Чакал 46 - Медиум, Алуминиум Оксид Vitrified Монтирани Точка Со 1/8 месо тело

Достапно за вашата нарачка
DEN 130.56
Залиха:

Алуминиум Оксид Жито. 1/8 инчи месо тело.U.S.стандардна форма B52. Vitrified Бонд, Цврстина Одделение O. PFERD Одделение O монтирани поени се состојат од розова Алуминиум Оксид жито во vitrified бонд.Карактеристики добар работ држи и долг животен век, што станува доминантна во апликации како deburring на челични одливки, chamfering, и се обликуваат и работ рафинирање на forgings.Идеално одговара за тешки-должност раб-мелење на челици.PFERD Одделение O поени се истакна за димензионална стабилност и долг работен век, и може да се користи економски со пониски ВРТЕЖИ во минута tools.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата