uxcell JLM506849/JLM506810 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 55мм Понесе 90mm К. Г. 23mm Ширина

uxcell JLM506849/JLM506810 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 55мм Понесе 90mm К. Г. 23mm Ширина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1869.60
Залиха:

Модел : JLM506849/JLM506810 (Понесе : 55мм, Надворешниот Дијаметар : 90mm, Ширина : 23mm).Еден ред заострените валчести лежишта мора да се користат или со вториот лого или како исти пар.Компонентите се separable и меѓусебно дека лесен за одржување.Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност.Статички на Оптоварување на 123k N и Динамичко Оптоварување на 109k N.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи.ABEC-1. Z2 Ниво На Бучава.Хром Челик.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи. (Не-separable конус собрание се состои од внатрешен прстен, ролки, и кафез што го задржува & рамномерно простори на ролки.Чашата е едноставно надворешниот прстен.).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата