8 Инчен Тешки Стакло Вшмукување Чаша за Гранит и Стакло, Вакуум Вшмукување Чаша 330 Фунти Капацитет, Лифтови Стакло, Полиран Камен, Пластика, Метал - од страна на ЕКС ELE

8 Инчен Тешки Стакло Вшмукување Чаша за Гранит и Стакло, Вакуум Вшмукување Чаша 330 Фунти Капацитет, Лифтови Стакло,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1917.60
Залиха:

8 инчен Вшмукување Чаша Lifter — идеален за кревање Стакло на прозорите, Гранит, Камени Плочи, и други рамни, не-porous површини.Капацитет : 330 Фунти.Брзо и Лесно Ракување — Вакуум пумпа обезбедува вшмукување чаша на објектот е на површина и го копчето за ослободување на спротивната страна на дршката ви овозможува да го ослободи предметот кога ќе се направи.Безбедност индикатор — црвена линија на клипот нема да бидат видливи откако постои добра вакуум вшмукување.Ако постои било вакуум на тежината, на црвена линија станува видлива.Ако линијата е дури и малку видливи, на клипот може да биде пумпа еднаш (без отстранување на вшмукување чаша од објектот) за да се одржи безбеден вакуум печат.Answer : ___________________________ NOTE : Натоварени површината мора да биде мазна, рамна, и не-porous.Површини треба да бидат слободни на масло, маст, или вода, во спротивно лизгање може да се случи.Овој 8 инчен вшмукување чаша lifter е идеален за кревање Стакло на прозорите, Гранит, Камени Плочи, и други рамни, не-porous површини.На капацитет е 330 Килограми и Вертикална Капацитет е 187 Фунти.Работата е брз и лесен Вакуум пумпа обезбедува вшмукување чаша на објектот е на површина и го копчето за ослободување на спротивната страна на дршката ви овозможува да го ослободи предметот кога ќе се направи.Карактеристики црвена линија безбедност индикатор на клипот дека нема да бидат видливи откако постои добра вакуум вшмукување - ако постои било вакуум на тежината, на црвена линија станува видлива.Ако линијата е дури и малку видливи, на клипот може да биде пумпа еднаш (без отстранување на вшмукување чаша од објектот) за да се одржи безбеден вакуум печат.Вклучува упатството и преносливо чување дека го задржува вшмукување чаша заштитени.Answer : ___________________________ NOTE : Натоварени површината мора да биде мазна, рамна, и не-porous.Површината треба да биде без масло, маст, или вода, во спротивно лизгање може да се случи.Ве молиме прочитајте вклучени настава упатство пред користење на вшмукување lifter.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата