Ултразвучно испитување на Воздухот Овлажнител со 7 Бои LED, 280ml Кул Магла Воздух Автомобил Овлажнител, USB Полнење & Тивка Работа & Auto Shut-Off за Канцеларија Патување Дома ?

Ултразвучно испитување на Воздухот Овлажнител со 7 Бои LED, 280ml Кул Магла Воздух Автомобил Овлажнител, USB Полнење

Достапно за вашата нарачка
DEN 455.76
Залиха:

❤ Безбедно Ултразвучно Овлажнител & Голем Капацитет : Тоа е безбедно ултразвучно овлажнител дека не е спреј топла магла, па не постои грижите на изгореници.Оваа маса на воздухот овлажнител има голем капацитет 280ml на вода и трае околу 4-8 часа. ❤ Две Спреј Режим : Постојат два спреј режими на континуиран режим и повремени режим.Кога континуиран режим може да биде избран, може да континуирано humidify за околу 4 часа, и ако можете да одберете наизменична на владата, тоа може да се користи за околу 8 часа. ❤ 7 Обоени LED Светло со Тивок Дизајн : Постојат 7 обоени LED светла, убава светлина доаѓа надвор создавање на опуштена атмосфера.Бојата на светилка е се префрли во состојба на градација.Поради тоа што има молчи дизајн, тоа не се наруши работа, јога, убавина и спиење.Идеален за канцеларија, дневна соба и спалната соба. ❤ USB Полнење и вградената Батерија : Тоа може да се полнат со напојување со вклучен USB кабел.Исто така, поради тоа што има вграден-во батеријата, можете да го користите со итни напојување, вие не треба да носат напојување кога ќе излезе. ❤ Сигурност Заштита : На ниво на водата во прозорецот ви помага да проверите капацитет на вода.Откако водата да истече времето, тоа ќе биде авто shut-надвор за да се заштити уредот.Затоа што ги содржи памук јадро, на производи ќе да го вклучи-исклучи кога нивото на водата тресење во јава.Humidification и прочистување на воздухот магла diffuses во воздухот, moisturizes воздухот и го спречува сушењето на кожата и грлото.молчи дизајн ултразвучно висока фреквенција на вибрации е тивко.Тоа нежно изданија на магла, нема пречки помеѓу ноќна и работа.и работата што светилка Боја постојано се менува започнува.притиснете и држете го уште еднаш околу 2 секунди за да го исклучите светлина.Мека светлина лечи умот и телото. ① Притиснете на копчето, На енергија светилка ги осветлува, и humidification операција започнува. (Автоматски стоп кога се работи континуирано за 4 часа) ② притиснете го копчето повторно за да се префрлите на интервалот humidification режим. ③ Кога ќе притиснете на копчето трето време, енергија светилка ќе изгасне и humidifying запира работата. * кога полнењето на Црвено светло на индикаторот за полнење на овлажнител трепка.основна Спецификација моќ : 1.5-2 W Влезен напон : DC-5 V Капацитет на резервоар : 280ml додатоци : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата