uxcell 0.15 милиметри Кол Магнет Жица Емајлирани Бакарна Жица Ликвидација Серпентина 49ft Должина Широко се Користат за Трансформатори Inductors

uxcell 0.15 милиметри Кол Магнет Жица Емајлирани Бакарна Жица Ликвидација Серпентина 49ft Должина Широко се Користат

Достапно за вашата нарачка
DEN 155.76
Залиха:

Внатрешен Дијаметар : 0.15 mm/0.006"(+-0.03 мм кога мерење на надворешниот дијаметар); Вкупната Должина : 15 МИЛИОНИ/49 Ft.Материјал : Полиестер/ Polyamide Overcoat; Температура Оценка : 130 целзиусови степени.Емајлирани жица има одлична адхезија, термичка стабилност, механичка сила, растворувач отпор и електрични својства.Погоден за голем број на мотори, електромагнетни калеми, трансформатори за долгорочна работа.Високо Ефикасни емајлирани Бакарна Жица, Издржлив и не се скрши, додека ликвидација на калеми.Пакет Содржина : 1 x Enamelled Жица.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата