Timken SET45 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Челик, Инчен, 1.6250 ID, 2.8910 OD, 0.770 Купот Ширина

Timken SET45 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Собата, Челик, Инчен, 1.6250 ID, 2.8910 OD, 0.770 Купот

Достапно за вашата нарачка
DEN 518.16
Залиха:

Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Конус (внатрешен прстен собрание) и куп (надворешниот прстен) се комбинираат за да формираат една целосна еден заострените ролери имајќи.Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, оваа единствена конус и купот на сет има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и не-ротирачки член.Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Оваа Timken еден конус и купот на сет со печат челик кафез е комплетен еден заострените ролери имајќи погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Печат челик кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Еден конус и купот на собата е направен од Timken е високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Заврши еден заострените ролери имајќи собранија обично се вградуваат во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари.Печат челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Оваа имајќи останува стабилна под температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Спецификации Met Tapered валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопови кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Оваа заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу другите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата