ТОРО ТЕХНИКА – R2, 1000 W MAX – 320 W RMS 2Ω Стабилна Monoblock Автомобил Засилувач, Квалитет на Звукот Класа А/Б Дизајн, Вграден Автоматски уреди со покажувач на вклучување, Subwoofer

ТОРО ТЕХНИКА – R2, 1000 W MAX – 320 W RMS 2Ω Стабилна Monoblock Автомобил Засилувач, Квалитет на Звукот Класа А/Б

Достапно за вашата нарачка
DEN 2399.76
Залиха:

Секој ТОРО производ е дизајниран и конструиран во САД за извлекување стандарди страна на аудио ентузијасти со децении во комбинација, рацете на искуство.Вграден Автоматски уреди со покажувач на вклучување на Функцијата (Hi-Влезови) за возила со или без РКА Влезови.На ТОРО ТЕХНИКА нашата единствена цел е да се понуди крајната комбинација на перформанси, квалитет, стил и вредност.На Торо Техника R2 е Квалитет на Звукот A/B Целосен Опсег Дизајн моноблок Автомобил Аудио Засилувач што произведува 320 W x 1 RMS – 1000 W x 1 MAX моќ на 1 Ohm и е CTA Подлежи на гаранција вистински номинална моќност.Секој ТОРО производ поминува низ ригорозни тестирање за да се обезбеди тоа ги исполнува нашите строги стандарди пред ние ги направи достапни за продажба и сите производи се 100% КК би пред превозот на клиенти.Да се елиминираат сите можни слаби линк ние сме поштеден сметка во понудата на најдобри можни врски со никел позлатен РКА дигалки, како и nickle позлатен терминал блокови за моќност & говорникот излез.Овие моноблок Засилувачи користат а Класа А/Б дизајн овозможување на висока ефикасност и кул работи под типични услови.Одговор 12 Hz - 50k Hz, РКА Напон 200m V ~ 10 V, Бас EQ OFF / 6d B / 12d B, Димензии 11.На R2 Засилувач користи MOSFET напојување за висок излез и зголемување на стабилноста, променлива се здобијат со контрола и далечински ниво на контрола порта за факултативна контролер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата