Compostable за Еднократна употреба Храна Контејнерите со Капаци [8X8 200 Пак] Еко-Пријателски се Надвор ДА ОДИ Контејнери, Тешки-Должност, Biodegradable, Unbleached од страна на Земјата

Compostable за Еднократна употреба Храна Контејнерите со Капаци [8X8 200 Пак] Еко-Пријателски се Надвор ДА

Достапно за вашата нарачка
DEN 1581.60
Залиха:

Тие се изградени цврсти, од 100% еколошки корисни природни, обновливите извори на растителни влакна.Микробранова безбедно и масло/течни и намалување на отпорни.Тие се еколошки поволна алтернатива за пластични или Styrofoam, кои содржат не-biodegradable и нафтени добиени материјали или со хартија, со која се бара намалување дрвја.Спаси нашата планета. 1-6 месеци за целосно ѓубриво во комунални и индустриски објекти за компостирање; дома компостирање време може да се разликува од дома до дома.Земјата Природно да оди контејнери се тешки-должност премиум compostable контејнери направени од брзо-растечки, одржлив и обновливите извори на растителни влакна, вклучувајќи бамбус влакна и шеќерна трска (шеќерна трска) влакна.Тие се compostable во секој индустриски компостирање постројка (1-6 месеци) или домашен ѓубриво (до 12 месеци).Сите Метали Природна Алтернатива се од контејнери се на животната средина-пријателски compostable контејнери, да ги исполнуваат ASTM D6400, D6868 стандарди.Овие се совршени за службата за храна индустрија - ресторани за извади или Да се Оди наредби и брза храна места (како совршен плескавица кутија), како и за институционален кафетерии, училишта, универзитети, болници и владата објект ручек соби. *Внимание : Топла и влажна видови на храна може да предизвикаат кондензација да се формираат на дното на контејнери.Споредете да пластични храна контејнери, нашата еко-пријателски производи се намали јаглерод стапало, да се намали за еднократна употреба пластични, намалување на отпадот во депонии, намалување на штетните остатоци во животната средина.ПРИЛИКИ : ЕНА е unbleached оброк првично контејнери за храна се направени од природни растителни влакна во природни кафеава, беж боја.Микробранова безбедно до 248° F (со храна).Совршен за што служи топла или ладна храна.ХРАНА : Земјата е Природен 8-инчен оброк првично ручек кутија се совршени за ресторан врши, да се оди наредби, и вашите секојдневни оброци како хамбургери, сендвичи, топли кучиња, тестенини, салата, чипс, овошје, тешки СКАРА со сос, страни како печен грав и кисели краставички.Кога се служи топла храна за дрвена маса, а trivet се препорачува.МАТЕРИЈАЛ : 100% compostable, biodegradable за еднократна употреба храна контејнерите со капаци.Материјалот е глутен слободни, направени од растенијата труп не зрна.Пластични Храна Контејнерите со Капаци Vs.КАРАКТЕРИСТИКИ : Нашата еко-пријателски хартија контејнери за храна се microwavable, дебели, и силни, без пластика или восок обвивка, unbleached, боја-бесплатно, глутен-бесплатно, пластика-бесплатно, BPA-free, cut-отпорни, и масло отпорни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата