Winegard Елита Отворено VHF/UHF HDTV Антена – 70 Миле Опсег

Winegard Елита Отворено VHF/UHF HDTV Антена – 70 Миле Опсег

Достапно за вашата нарачка
DEN 3060.00
Залиха:

Интегриран LTE филтер и вградени ултра-ниско ниво на бучава засилувач со Winegards Јасно Коло Технологија помогне да се обезбеди оптимален прием со ултра-ниска 1 d B на бучава слика (типична) - обезбедуваат повеќе опсег и намалување на јачина на осипување и pixelation.Тоа, исто така, има dual-band VHF/UHF прием за максимална сигнал за фотографирање, и да се поврзете повеќе Телевизори (splitter е потребно, се продава одделно).Оптимизиран за dual-band VHF/UHF прием.Положбата на антената кон вашиот најблизок емитува кула за оптимално прием (Winegards веб-сајт обезбедува може да се пребарува листата на емитува кули и канали), потоа поврзете го каблирање од антената на внатрешно моќ инвертер и потоа до вашиот ТЕЛЕВИЗОР (коаксијален кабел се продава одделно).На Winegard Елита 7550 е способен да прима и VHF и UHF сигнали од 70 километри, добива БЕСПЛАТНО HD канали, и има вграден засилувач со Јасни Коло технологија за да ви даде апсолутно најдобар сигнал за квалитет. Способен да прима и VHF и UHF сигнали од 70 километри, компактен Winegard Елита 7550 HDTV антена ви овозможува да пристапите бесплатно over-the-воздух HDTV програмирање со голем дострел прием.Twin Amp Технологија одделно засилува на VHF и UHF сигнали, зголемување на сигнал ракување способност до 10x и намалување на intermodulation да се одржува чиста сигнал пат е можно.Winegard е една од водечките НИ дизајнер и производител на квалитетот на антената и сигнал за прием на опрема од 1954 година.Answer : ___________________________ Note : Антени ќе се разликуваат со приемот во однос на поставување на антената, растојанието од емитува кули и обезбедување на крајниот корисник е правилно работи канал периодично скенира, како и секој пат кога антената е преместена.Моќ извира покриени од еден ден.Еден од повеќето компактни, најмоќните, најдобри во потрага антена дизајн на пазарот со интегриран LTE филтерот за да се обезбеди најдобар прием уште во повеќето населените урбани средини.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Елитите Flex Монтажа на Системот обезбедува angling опции за оптимално позиционирање во таванот или надвор од дома. 70+ миле опсег за да пристапите од емитува кула; добива бесплатно HD канали, вклучувајќи ABC, CBS, NBC, шемата за фармацевтски бенефиции, Fox, Univision и повеќе.Насочен, се поврзува со повеќе Телевизори.Вградени ултра ниска бучава (1db) дигитален засилувач за најдобар антената.о Вклучува антена со вграден Зголеми ултра ниска бучава засилувач, внатрешно 5 V моќ инвертер, 3' USB напојување кабел со 110 V адаптерот и монтажа заградата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата