Zeskit Кино Плус 4K 10ft со Голема Брзина со Ethernet 22.28 Gbps HDMI 2.0 б Кабел, Компатибилна со Dolby Визија 4K 60Hz HDR ЛАК 4:4:4 2.2 HDCP

Zeskit Кино Плус 4K 10ft со Голема Брзина со Ethernet 22.28 Gbps HDMI 2.0 б Кабел, Компатибилна со Dolby Визија

Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76
Залиха:

3m/10ft долго, HDMI 2.0 б.Поддржува 4 [email protected] Hz, HDR10, 4 : 4 : 4 или RGB, ЛАК, HDCP 2.2, Dolby Vison, Dolby Atmos, DTS : X (бара плеер и прикажете поддршка).Надминува 22.28 Gbps, 28 AWG солидна Кислород-бесплатни висок коефициент на топлинска спроводливост (OFHC) бакар, Најлон плетенка јаже, Злато позлатен приклучок. 100% Тројно штитови долж целата кабел & Бакарна фолија штит на двата краја.Не треперење поради EMI.Назад компатибилен со 1080p и порано HDMI верзии.Надминува 22.28 Gbs пропусен опсег. 4 K / Ultra HD, до 4096 x 2160p @60 Hz (исто така поддржува [email protected] Hz, [email protected] Hz).HDR, HDR10, Dolby Визија, Dolby Atmos, DTS : X. HDCP 2.2. ARC (Audio Return Channel). 3 D преку HDMI.Назад компатибилен со 1080p и порано HDMI верзии.Не сите HDMI порти во уредот се исти. (д.г.Sony ТВ) Некои пристаништа може да поддржува помалку функции од другите.Се однесуваат на уредот упатство за решавање на проблеми кога не можете да се свртиме на некои функции.Да се игра HDCP содржина правилно, сите капацитети (играч, се прикаже и да засилувач) по должината на сигналот пат треба да биде HDCP компатибилни.Било која точка не успее во HDCP ќе предизвика HDCP прашање.Zeskit Кино Плус е наменета за 4 K HDR.4 пати повеќе пиксели од стандардните HD со 10bit боја длабочина (HDR10) бара до 22.28 Gbps податоци го оценувате капацитет.Ова е предизвик да стандард HMDI 2.0 кабел (18 Gbps).Но, тоа не е ограничување за Кино Плус, со кој се постигнува 22.28 Gbps.Така што може да се справува со 4 [email protected] Hz, HDR, YCr Cb 4 : 4 : 4 (или RGB), сите овие во исто време.Не сите HDMI порти во уредот се исти. (д.г.Sony ТВ) Некои пристаништа може да поддржува помалку функции од другите.Се однесуваат на уредот упатство за решавање на проблеми кога не можете да се свртиме на некои функции.Да се игра HDCP содржина правилно, сите капацитети (играч, се прикаже и да засилувач) по должината на сигналот пат треба да биде HDCP компатибилни.Било која точка не успее во HDCP ќе предизвика HDCP прашање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата