Cytiva Polycap 2601 ТФ 36 Капсула Филтер со FNPT Влезот и Излезот, на 0,2 µm Големината на Порите (Пакување од 5)

Cytiva Polycap 2601 ТФ 36 Капсула Филтер со FNPT Влезот и Излезот, на 0,2 µm Големината на Порите (Пакување од

Достапно за вашата нарачка
DEN 10144.08
Залиха:

Отпорни на повеќето растворувачи, autoclavable и интегритет-testable.Достапни во 0.05, 0.1, 0.2, 0.45 и 1.0 µm пора големини. 0.05 µm капсули се дизајнирани за ултра-чиста апликации; 1.0 µm се користи за подолг живот и филтрација на високо контаминирани решенија.Може да се sterilized од autoclaving со пареа или Et O.Произведени под многу чисти услови во Класа 10 000 чисти собата и под ISO Квалитет Системи.Polycap ТФ филтер уреди се меѓу најдобрите расположливиот куќишта филтри.Овие капсули се направени со трајни, hydrophobic polytetrafluoroethylene (PTFE) мембрани во полипропилен домување и се дизајнирани за употреба со органски растворувачи и агресивни хемиски решенија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата