Ебам Тешки Кралицата Пчела (Стил 1988) Жените Микро Екипажот Лесни со Перница Крстоносните Trek Sock

Ебам Тешки Кралицата Пчела (Стил 1988) Жените Микро Екипажот Лесни со Перница Крстоносните Trek Sock

Достапно за вашата нарачка
DEN 526.80
Залиха:

Секој материјал ние ги користиме во нашите чорапи е внимателно избрана и тестирани за да се исполнат нашите ригорозни издржливост стандарди.Нашиот двор е совршен за тестирање на терен за да бидете меѓу најдобрите Премија Сите Временски Перформанси Чорапи.RWS е доброволен стандард со строги упатства да се заштити благосостојбата на животните, и се придржуваат до прогресивен, одржливиот земјоделски и управувањето со земјиштето практики, додека одржување на следливост низ целиот ланец.Лесни со Перница - Светлина и силна со тенок слој на амортизирање заедно база на нога.За многу години ние сме приоритет на употребата на Merino волна исклучиво од овци кои не биле изложени на практиката на mulesing.На кратко, со користење на рециклирани најлон conserves енергија и вода и ја намалува емисијата на стакленички гасови од производството.Ние во моментов го користите природни и синтетички влакна, и само 3 типови на влакна по sock.МАТЕРИЈАЛИ ВО НАШАТА ЧОРАПИ.Ние ги користиме REPREVE, најлонска 6 влакна направени од пред-потрошувачите индустриски отпад, кои инаку би се landfilled или downcycled.Кога станува збор за синтетика, ние сме пред се фокусирани на конвертирање на богородица најлон и полиестер да се рециклираат алтернативи.Додека ние се обидуваме да се намали нашата употреба на богородица најлон во нашите производи, рециклиран најлон само изнесува 4% од нашите најлон потрошувачка минатата година.Денес, 100% од волна ние набавка е RWS-уверение.Составот Поврзана со 51% Најлон 45% Merino Волна 4% Lycra Spandex.Понекогаш погледнува само над врвот на стандарден пешачење говорница.Ние сме приоритет Merino волна во текот на нашите производни линии и нашата цел на производство на повеќето одговорно направен производот е одраз на нашата посветеност на успехот на Одговорните Волна Стандард.Нашите најпознатите разноврсна изградба.Таму се побрзи и поевтини алтернативи, но никој некогаш аутсорсинг ништо за квалитетот.Се кралица пчела на патеката со еден пар на лесни пешачење чорапи, поврзана со wicking Merino Волна, и кој има ребрести ткаенината и под-нога амортизирање да се ограничи убоди од природата сопствената казна-мерач игли.Ние се скија, крстоносните, велосипед и да ја стартувате во повеќето непростливата клима во пониските 48.Ебам Тешки има за цел да ја подобри благосостојбата на нашата заедница со локално дизајнирање и производство на повеќето удобно, трајни, најдобрите фитинг чорапи додека континуирано намалување на нашите влијанијата врз животната средина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата