Tipton Најдобри Пиштол Понесе Четка (Пакување од 3)

Tipton Најдобри Пиштол Понесе Четка (Пакување од 3)

Достапно за вашата нарачка
DEN 132.24
Залиха:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Јадрото е едно парче од месинг жица која поминува низ навој месинг спојка.Влакната се направени од високо-квалитет бронза дека се агресивни доволно да корито далеку доведе fouling, бакар fouling и прав остатоци.Секој четка содржи максимален број на влакната што може да биде вметната за калибар, 20% повеќе од стандардните четки!.Ние веруваме дека Tipton Најдобри Понесе Четки се најдобрите некогаш понудени.Тие ги исполнуваат или надминуваат воена спецификации и се дизајнирани да ги задоволат стрелач, кој сака најдобрите алатки за одржување на неговите или нејзините пушки.Компоненти на Tipton Најдобри Понесе Четки ќе не нула или на било кој начин штета најдобрите понесе. (17-20 Калибар е 5-40 навој сите други се 8-32 навој).Tiptons Најдобри Пиштол Понесе Четки обезбеди поблиску чистење на вашиот огнено оружје.Секој четка содржи максимален број на влакната што може да биде вметната за калибар, што резултира со 20% повеќе влакна од стандардните четки.Нивната единствена месинг core поминува низ навој месинг спојка, гарантирање на основни никогаш нема да се одвои од спојка во барел.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата