MSA 485331 Брзо да се Пополни Црево Собранието Без Kevlar Торбичка, FQD x FQD Штекер, 3' Должина

MSA 485331 Брзо да се Пополни Црево Собранието Без Kevlar Торбичка, FQD x FQD Штекер, 3' Должина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1192.80
Залиха:

Предавател-приемник собранието за мониторинг на воздухот цилиндар содржина.Наменети исклучиво за MSA Ултра Елита Facepiece.Лесно да се види, а сепак се надвор од директна сајт.Карактеристики ниска батеријата индикатор и 7 LED светло модели.Јасно и лесно да се види воздух цилиндар содржина кога се носи некој MSA Ултра Елита Facepiece.Овој приказ систем вклучува предавателот собранието дека безбедно месеци до SCBA рамо мерач на притисок во цревото.Испраќа дигитално кодирани сигнал за facepiece-монтирани приемник.Прикажува цилиндар содржината во една-четвртина на зумот.Карактеристики 7 LED светло модели.Основана во 1914, MSA Безбедност Ставена е светски лидер во развојот, производството и понудата на безбедност на производи кои се заштитат луѓето и објект инфраструктури.Многу MSA производи се интегрираат комбинација од електроника, механички системи и напредни материјали за да се заштитат корисниците од штетни или опасни по живот ситуации.Компанијата е сеопфатна линија на производи се користи од страна на работниците од целиот свет во широк спектар на пазари, вклучувајќи го и нафта, гас и петрохемиската индустрија, огнот услуга, градежната индустрија, рударство, и војската.На компанијата основни производи вклучуваат автономни апарати за дишење, фиксна гас и пламен откривање системи, преносни гас откривање инструменти, индустриски главата заштита, пожар и спасување шлемови, и да падне за заштита на уреди.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата