АБАКА КАМИ 2-слој Абака Филтер Facemask (3, Медиум)

АБАКА КАМИ 2-слој Абака Филтер Facemask (3, Медиум)

Достапно за вашата нарачка
DEN 239.76
Залиха:

Висок Филтрација - маска има подобра филтрација стапка и помала абсорпција на вода стапка во споредба со крпа се соочуваат со маски;.Еко-пријателски - ова може повторно да се употребуваат маска е обработена од природни влакна, е направен со ниту пластични материјали, ниту штетни хемикалии, и е biodegradable;.Домородните - роден на Филипини и извори од листот житни абака растенија од банана семејството, влакна се обработени во посебни филтри и направени во facemasks;.Перат - маска може да се мијат.Грижа инструкции се погодно е предвидено во етикетата вметнете за практичен водич;.Удобно - уво бендот не е пораби така што лесно може да се повлече нанадвор и куп прилагодени на саканата тензии или да се замени со склопот на бендот за поголема удобност и breathability;.Оваа маска е 2-слој на производот е направен од Абака влакна (Манила Коноп) и ткаенина обвивка.Тоа е солза-отпорни и можат да се мијат неколку пати.тоа е спакувани во 3 е на избрани бои на располагање во мали, средни и големи димензии.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата