CGELE 3 Фаза Цврста Состојба Реле РБС-40DA на AC DC Влез 3-32VDC за Излез 24-480VAC 40A Пластични Покрие...

CGELE 3 Фаза Цврста Состојба Реле РБС-40DA на AC DC Влез 3-32VDC за Излез 24-480VAC 40A Пластични Покрие...

Достапно за вашата нарачка
DEN 359.76
Залиха:

Цврста состојба релеи може да се користат за контрола на компјутерски периферни уреди, термостати и отпор furnaces, AC мотори, средно релеи и електромагнетниот вентили, препишувач и целосно автоматски машини за перење, сигнал светла, семафорите и scintillators, осветлување и сценски осветлување, ЦПУ remote control системи, автоматски оган заштита и системи за безбедност, со висока моќ thyristor предизвикувајќи и индустриска автоматизација, опрема, итн.Предност.Тоа е специјално дизајнирана за груби средини со корозија, влажност или светло-доказ/експлозија-доказ барања и чести вклучување/исклучување на барања.Тоа е специјално дизајнирана за груби средини со корозија, влажност или светло-доказ/експлозија-доказ барања и чести вклучување/исклучување на барања.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата