Whatman AV125SNAO Најлон Autovial 12 Стерилни Syringeless Филтер, Стакло Prefilter, 12mL, 0.2 Micron (Пакување од 40)

Whatman AV125SNAO Најлон Autovial 12 Стерилни Syringeless Филтер, Стакло Prefilter, 12mL, 0.2 Micron (Пакување

Достапно за вашата нарачка
DEN 9555.36
Залиха:

Стакло prefilter; најлон; филтрација област 3.0 sq cm; капацитет 12ml; задржување на 0,2 µm.Preassembled филтрација уред; да ги отстранува particulates од примероци.Карактеристики составен филтер и вграден во воздухот чистка; ги зголемува примерок обновување; поддршка стои дека штити вдлабнати лизга-луер совет.Една единица погодност; заштедува време; избор на филтер медиуми.Компатибилен со широк спектар на примерок видови; идеален за опасен примероци.Оваа 12ml Whatman autovial syringeless филтер е preassembled филтрација уред за отстранување на particulates од примероци.Таа е составена од два дела : а дипломирал на филтерот за барел и клипот.Докажани дизајн карактеристики составен филтер, изградена-во воздухот чистка, и поддршка стојат кое се штити вдлабнати лизга-луер совет.На autovial филтер се избрани според мембрана компатибилност со примерокот.Во пракса, примерокот е истури во 5ml капацитет на филтерот за барел.Клипот е вметната во барел, додека на дното е безбедно место; постои јаз на воздух помеѓу примерокот и клипот.На врвот на autovial се става во устата на autosampler шишенцето или контејнер и клипот компресирана.Филтрација започнува веднаш и, како клипот е компресирана додека да го достигне дното, на мембрана е очистен со воздух за максимална примерок обновување.За директен инструмент на горивото, игла е ставен на autovial лизга-луер штекер.Стерилни.Prefilter : Стакло.Филтрација Медиуми : Најлон.Филтрација Област : 3.0 квадратни сантиметри.Капацитет : 12ml.Задржување : на 0,2 µm. 40/Пакет.Whatman # : AV125 SNAO.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата