Explux Комерцијални Одделение Жолта PAR38 LED Поплави Светлина, Крушка, 120W Противвредност, Полна Чаша Отворено Водоотпорен & Анти-Стареењето, Dimmable, Жолта Боја на Светлина,

Explux Комерцијални Одделение Жолта PAR38 LED Поплави Светлина, Крушка, 120W Противвредност, Полна Чаша Отворено

Достапно за вашата нарачка
DEN 1200.00
Залиха:

Интензивна LED Боја : Up to 2 пати поголема во боја интензитет во споредба со боја-пластика леќа или насликани-стакло светилки, се постигнува со користење на Боја-оптимизиран LED Мотор со транспарентни хард-стакло пред објективот.Супериорен Отворено Издржливост : целосно запечатен хард стакло сијалица телото не само што има одлична водоотпорен природата, но, исто така, отпорен на УВ зраци под сонцето без никакви стареењето или атмосферски прашања.Професионални Карактеристики : Dimmable, 70° Медиум Зрак се шири агол, Вода-доказ & Сонцето-доказ, Индустрија-водечки 40,000 часа долго оценет животен век.Долгорочната Заштеда на Енергија : Заменете од 120 вати блескаво/халоген BR38/PAR38 светилки со трошење само 14 w електрична енергија и траат 40 пати повеќе.Внимание : Оваа крушка е компатибилен со повеќето нежните на пазарот.Во ретки случаи кога некомпатибилни прашања, како што е треперење, strobing, или неправилни затемнување перформанси се случи, ве молиме вратете светилки за целосно враќање на средствата.Овие светилки имаат 70° медиум зрак се шири агол за појавите од областите кои треба широк и дури и шарена светлина се покриеност со чисто, јасно, и заситена боја светла.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата