ELECOM KVM рака switch USB VGA KVMP-ЧУН (Јапонија Увоз)

ELECOM KVM рака switch USB VGA KVMP-ЧУН (Јапонија Увоз)

Достапно за вашата нарачка
DEN 1456.80
Залиха:

Облик : Интегриран кабел.Да ги надгледувате АКО : D : D-Sub, Конзола, АКО : USB.Префрлување метод : Жешко копче.Телото на копчињата / OSD.Тоа е кабел тип KVM персонален компјутер префрлете кои може да ги сподели се следи со еден USB уред во прилог на еден сет на глувчето / тастатура со два Компјутери.Компактен кабел тип кој сфаќа простор за заштеда на енергија, тоа може да се поврзе уредно без изборот инсталација локација.Бидејќи конекција со PC страна исто така е USB конекција, исто така може да се користи со лаптоп компјутери и Macintosh дека не имаат PS / 2 порт.USB тастатура, USB глушец, USB printer, USB хаб, итн.исто така, може да се дели.Исто така е можно да ги споделат 4 или повеќе USB уреди со поврзување на USB хаб. * Потрошувачка на енергија на USB уреди кои може да се поврзани со преминувањето е помалку од 1500 m W (300 m A) вкупно.Тоа исто така може да се користи со тилт тркала функција и мулти-функција на глувчето со повеќе копчиња, мултифункционален тастатура, тастатура, глувче сет.Резолуцијата на мониторот одговара на висока максимална резолуција од 2048 x 1536 точки, и тоа, исто така, поддржува широк резолуција.Лесно switchable со рака префрлување кој може да се инсталира во рака, дури и жешки копчиња може да биде вклучен.На страна се префрлите има LED светилка дека ја разбира се префрлите дестинација на прв поглед.ELECOM Co., Ltd.е Јапонски електроника компанија, со седиште во Осака, Јапонија.Тие се најдобро познати по нивните модерен дизајн, особено со нивните глувци.Компанијата произведува многу електроника, заедно со други Јапонски компјутер-периферна производители како што се I-O Податоци, Бивол, и Век микро, кои се испратени до многу надвор и поголеми компании, како ОЕМ (на пр.Век Микро е познат брод нивната меморија чипови за Samsung.) Во последниве години, нејзиниот бизнис е проширен во нови области, меѓу кои : залихи на таблет Компјутери и паметни телефони, здравствени производи, како што се телото состав скали и електрични терапија опрема, и дигитален дом област, со подобрена развој на мрежа производи, како што се безжичните LAN рутери, облак услуга и инсталацијата на услугата за безжичен LAN пристапни точки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата