Јун Nist Гроздобер Океанот Желка Наутички Водител на Тема Tablecloths за Правоаголна Маса Оркестарот Морски животни, Памук, Лен Табела Покрие Tabletop Крпа за трпезарија, Кујн

Јун Nist Гроздобер Океанот Желка Наутички Водител на Тема Tablecloths за Правоаголна Маса Оркестарот Морски животни,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1092.00
Залиха:

Правоаголникот/Плоштад Декоративни Tablecloths Големина : 54x109in(About138x275cm).Tabletop Дома Декорација Супериорен Ткаенини : Ова tablecloth е направен од висок квалитет на памук, лен, навремено слободни и смали-доказ.Не е лесно да исчезнат по подолго време на користење и за перење.Практична Функција : да се Даде на вашата трпезариска маса атрактивен изглед и штити од гребнатини и сончевите зраци.И, исто така, спречува храната од испаѓање и директно tarnishing табелата.Тоа може да се чистат одделно, кој е лесен и брз, и може да се продолжи работниот век на табелата. Одговара на било какви маса и да се подобри вашиот dinning искуство.Повеќе Апликација : Оваа табела платно е погодна за двете внатрешна и надворешна употреба, кујна, трпезарија, патио, градина, двор, кафе, излет, семејни дружења, свадба, роденден, кампување, дипломирањето партија, Денот на Благодарноста/Божиќна вечера, и други специјални прилики.Грижа Водич : Машина мие со ладна вода во благ циклус.Рака мие најдобри.Фен за сушење или се постават рамен да се исуши.Овој елегантен и луксузен табела тркач е совршен за секојдневна употреба, формален или неформален, внатре или надвор прилики.Без разлика дали тоа е одмор празник, големата вечера, или само еден нормален оброк, ова мора да се има маса крпа ќе биде парична казна фондацијата, чиста фаза дека е подготвен да се распрсна со сите ваши идеи за украсување.Само покрие маса, заштита на вашиот мебел и промена на вашата домашна стил.Погоден за вечера маса, кафе на маса, чај маса, книга биро, складирање маса, вклучена маса, свиткување, potlucks, бебето тушеви, BBQ, празник партии, дури и за пикник и повеќе.Среќен Фестивал Decorative There се различни убави модели за да го прослават во било кој празник, можете да изберете нашите tablecloths да ги красат стил сакате, како ноќта на Вештерките, Божиќ, денот на Благодарноста, Денот на Вљубените, Нова Година е Ден, Св.Патрик Ден Велигден, Ден на Независноста итн.Различни големини се користи за да ги красат вашата различни табели, и секогаш има 15 големини за вас да се избере.Совет - Внимателно мерење на маса пред да ја купите, изберете повеќе соодветни size Choose посебен стил за вашата маса во нашата продавница!Вашето задоволство е наш врвен приоритет.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата