Uniden BC350C 800 MHz Мобилен Скенер

Uniden BC350C 800 MHz Мобилен Скенер

Достапно за вашата нарачка
DEN 2374.80
Залиха:

Кога скенирање застанува на активна фреквенција, тоа останува на кој канал, се додека преносот продолжува.Вашите локални службеници за спроведување на законот треба да биде во можност да ви обезбеди со информации во врска со законите во вашата заедница.Брзо пребарувања најинтересните "акција" бендови каде што може да се слушне, полиција, брза помош, оган, аматерски радио, јавни услуги, временските услови, и повеќе.Вклучува додатоци за инсталирање во вашиот автомобил.Кога преносот завршува, на скенерот останува на канал за 2 повеќе секунди, чекајќи уште еден пренос.За време на режим на пребарување на скенерот ќе се пребарување 100 фреквенции во секунда, додека во Турбо Режим на Пребарување на скенерот може да се постигне до 300 фреквенции по втор во бендови кои имаат 5 k Hz чекори.100 кориснички програмабилни спомени : брзо продавница интересни фреквенции за брза потсетиме.Пребарување lockouts нека ви заклучување надвор фреквенции кои имаат континуирана или unexciting комуникации, така што пребарување е побрз.Во режим на пребарување, На BC350 C може да се бара 13 бендови да се најдат активни фреквенции.Ова се разликува од скенирањето во која единица да пребарува за фреквенции кои не се програмирани во скенерот е канали.Во скенирање режим, BC350 C скенира програмиран канали на стапката до 100 канали во секунда, додека таа ја лоцира активен фреквенција.Ако нема одговор е откриен, скенирање циклус продолжува до друг пренос е примена.Опис на производот 6-PREPROGRAMMED УСЛУГА БЕНДОВИ; 13-ПРЕТХОДНО наместени за ПРЕБАРУВАЊЕ БЕНДОВИ; ТУРБО ПРЕБАРУВАЊЕ; ОСВЕТЛЕН LCD ДИСПЛЕЈ; КАНАЛ LOCKOUT; AC АДАПТЕР; DC МОЌНОСТ КАБЕЛ; АВТОМОБИЛСКАТА ШТЕКЕР ПРИКЛУЧОК; ПОКРИЕНОСТ : 25 MHZ–54 MHZ, 108 MHZ–174 MHZ, 406 MHZ–512 MHZ, 806 MHZ–956 MHZ, со ИСКЛУЧОК на МОБИЛНАТА Добиете на сите акција со Uniden BC350 C, моќен радио скенирање и пребарување на единицата.Позадинско осветлување приказ прави пораки се лесни за читање во ниско-светло ситуации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата