Гроздобер Чај Тава Поставете Вклучувајќи турско Кафе Тенџере,Чај Послужавник и Метал Чаши,Чај Service Set за Служат на Чај, Кафе, Црвено Вино,Вино Кабинет Оркестарот Укр

Гроздобер Чај Тава Поставете Вклучувајќи турско Кафе Тенџере,Чај Послужавник и Метал Чаши,Чај Service Set за Служат

Достапно за вашата нарачка
DEN 1990.80
Залиха:

【Teapot и Купот на Сет за Еден】Овој антички teapot сет вклучува 6 чаши чај,1 teapot,1 чај послужавник,и 1 метал астронаут копче синџир подарок. 【Материјал и Големина】турско кафе собата е направен од метал.Тенџере капацитет 255 ml-8.66×5.11 инчи/22×13 cm (висина×ширина);вино стакло капацитет 30 ml-2.55×1.96 инчи/6.5×5 см (куп дијаметар×висина);фах дијаметар 9.64 инчи/24.5 cm.Пред ставање на ред ве молиме потврдете дека големина и материјал за задоволување на вашите потреби. 【Мулти-функција на Сите-што-да-пијат】Оваа teapot може да се користи како хип колба,вино фармацевт,котел,а decanter,кафе создателот,и можете да ги споделите кафе,чај,коктели,cappuccino или други пијалаци со вашите пријатели или гости. 【Ретро Декорација】Оваа teapot користи антички бакар позлата технологија,исклучителна врежана модели,инкрустирани со акрил дијаманти,рустик и елегантен.Го користите како ваш садови,вино кабинет,чај маса,кафе на маса,бар контра,десктоп декорација. 【Мерки на претпазливост】големината на производот е мал,и тоа се мерени рачно,ве молиме овозможи за грешки.Поради камерата агол,осветлување,и прикажување на проблеми,сликата може да има слаб боја разлика од вистинскиот објект.Големината не е голема, ве молиме потврдете дека тоа ги задоволува вашите потреби пред да нарачате.Мониторот е различен, сликата има боја разлика од реалниот објект.Големината е рачно да се вреднуваат, ве молиме да се разбере ако постои било каква грешка.Ова турско кафе тенџере сет содржи : 6 чаши кафе,1 teapot и 1 служат на чај послужавник.Тоа е изработен од бакар позлата процес, исклучителна врежана модели и акрил rhinestones се комбинираат, домот на, домот и класичен.Кога ќе се пиење вино ,чај или кафе со вашите пријатели и гости, ова teapot во собата може да го привлече вниманието на гостите и да стане предмет на дискусија.Таа е погодна за собирање и како подарок да младенците цел и семејство и пријатели, кои се движат.Исто така можете да декорирате вашиот сет чај, кафе на маса, трпезариска маса за подобрување на вашиот вкус.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата