uxcell 5 Компјутери TL-32F-12V-ХС DC 12V Серпентина SPST 4 Pin PCB Електромагнетна Енергија Реле

uxcell 5 Компјутери TL-32F-12V-ХС DC 12V Серпентина SPST 4 Pin PCB Електромагнетна Енергија Реле

Достапно за вашата нарачка
DEN 287.76
Залиха:

Име на производ : PCB Електромагнетна Енергија Реле;Модел : TL-32 F-12 V-ХС.Серпентина Напон : DC 12 V;Контакт Капацитет : 10 A 125 VAC /5 A 250 VAC /5 A 30 VDC.Број на Пиновите : 4;Контакт : SPST.Димензии (Прибл.) : 18 x 10 x 19mm/0.7" x 0.39" x 0.75" (L*W*H) : Боја : Црна.Тежина : 28g;Пакет Содржина : 5 Компјутери PCB Моќ Релеи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата