MSI Full HD FreeSync Гејмерски Монитор 24 Криви Вон-Отсјај 1ms LED Широк Екран 1920 X 1080 75Hz Освежете го Оценувате (Optix G241VC)

MSI Full HD FreeSync Гејмерски Монитор 24 Криви Вон-Отсјај 1ms LED Широк Екран 1920 X 1080 75Hz Освежете го Оценувате

Достапно за вашата нарачка
DEN 3551.76
Залиха:

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 23.6" Lcd панел LED осветлување (1920 x 1080 Full HD). 1ms време на одговор - нема повеќе заматени слики. 1800 R крива панел дизајн – најсоодветен за човечкото око.Точно Боја - NTSC 85%, s RGB 110%.Широк поглед Агол - 178° видливи.Optix G241 VC користи високо квалитетни Samsung криви панел со многу посебни карактеристики за гејмери, што ќе им помогне да уживаат во извонредната игра во светот.Во споредба со редовни монитори, Optix G241 VC има барем 20% повеќе избор на Бои покриеност, обезбедување на многу повеќе детали во слики.Amd Слободни Sync технологија, кое е регистрирано за следење, syncs вашиот монитор е освежете го оценувате на вашиот AMD GPU е FPS да се спречи екран нагон за чешање на окото.Со кинење-слободен е, конечно може да уживаат во добра игра вештини кои индустрија Гиганти дизајн за вас.MSI Следи го поддржува HDMI порт.Се чувствуваат слободни да го користите HDMI порт да уживаат во висока дефиниција светот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата