CONVO Рамнотежа Игра Играчка за Деца Образовни Учење Пребројување на Играта Биланс Пребројување Игра за Момчиња и Девојчиња на Возраст од 3 2 Бои

CONVO Рамнотежа Игра Играчка за Деца Образовни Учење Пребројување на Играта Биланс Пребројување Игра за Момчиња

Достапно за вашата нарачка
DEN 683.04
Залиха:

Богата Материјали : Оваа играчка во собата е полна со 18 телиња играчки 10 дигитални модели 1 рамнотежа 2 мерење тави 30 боја, двострано картички доволно богати за вашите деца да се направи предучилишна број пребројување на учење.Учење Самостојно : Оваа играчка поставена е многу корисно во охрабрување на децата да размислуваат и да учат самостојно тие можат да се здобијат со знаење во процесот на играње игри.Аритметички Способност Развој : играчка поставена ние обезбеди за да може да се направи математика просветлување интуитивен и интересни помагање на децата да развијат нивните мозоци и математички способноста.Идеален Почетокот на Образовни Играчка : Таа е идеална почетокот на образовни учење играчки, бидејќи тоа е многу корисно да се развие логично размислување и фината моторика вештини на одлуки математика за учење и повеќе интересно.Прекрасна Алатка Настава : играчка поставена е широко се користи од страна на децата центри градинки и детски градинки Тоа е прекрасно средство за учење.Опис : Оваа играчка поставена е направен од високо-квалитетна abs материјал, кој е безбеден за мали деца да се користат и издржливи.Тоа вклучува разни на алатки за учење и може да се игра со вашите деца заедно, кога во викенд или на одмор, тоа ќе ја зајакне вашите родители-деца интеракција.Оваа играчка во собата е исто така многу погодни да се користи во детските центри, градинки и детски градинки, тоа е прекрасно предавање на алатки, кои можат да им помогнат на децата да се развива логично размислување и фината моторика вештини, со што самата аритметика учење повеќе интуитивен и интересно, децата може да се стекнат со основни математички знаења брзо.Може да се купи една за испраќање на вашите сопствени деца, внуци, nephews слично како и нивните Божиќ или роденденски подарок.Спецификација : Производ материјал : ABSSize : 34×17cm Weight : за 620g Suitable возраст : 3 години above Packing листата : 18× телиња toy10 ×дигитални models1 ×balance2 ×мерење pans30 ×боја, двострано картички.

Кон својствата

Product material:
ABS
Size:
34×17cm
Weight:
about 620g
Suitable age:
3 years old above
Packing list:
18× calves toy :
10 ×digital models :
1 ×balance :
2 ×weighing pans :
30 ×color double-sided cards :

Најдобри предлози во категоријата