PJDOOJAE [1 Пакет] Подот Светилка Switch Подножјето на Возилото Тип на Подножјето на Возилото Круг Подножјето на Возилото Копчето 317 Маса Светилка Нога Прекинувач, 2 Или 3 Ос

PJDOOJAE [1 Пакет] Подот Светилка Switch Подножјето на Возилото Тип на Подножјето на Возилото Круг Подножјето на

Достапно за вашата нарачка
DEN 991.20
Залиха:

INTELLECTUALIZED ДИЗАЈН : секој пат кога ќе push-на/push-оф, централната проектирање на поклопецот се заклучени за да се обезбеди префрлање кутија,и не пречи таа појави надвор од местото.ДО СТАНДАРД : овие вклучете на 2 или 3 основни флекс, до стандардот на земјите на ЕУ.ВИСОК КВАЛИТЕТ : целото тело изработен од КОМПЈУТЕР материјал вклучуваат функции за отпорност кон пожар, да носат доказ, стареење и др.ПРИМЕНА : применета на вашиот кат светилка, децата табела светилка, кујната кабинет светлина, или другите, каде што им треба.ГАРАНЦИЈА : сите се префрлите беа внимателно избрани и тестирани, може да биде комотно да одат купување [ве Молиме имајте во предвид : пред инсталацијата, бидете сигурни да го исклучите моќ].Спецификација : Материјал : PCSize : 70mm Amperage капацитет : 2 A/250 VColour : black About на употреба : -Ова нога префрлување може да се користи со 2 или 3 основни флекс, тоа е терминали на работ на неутрален и земјата жици.Постојат 2 flex стеги за кабел доаѓање и излегување ве молиме да се осигурате дека сте ги користат овие. -Го префрлите во средината се користи на телевизија жица само.Постои еден шраф терминал на секој крај, жица може да биде вметната од двете страни да се направи контакт на терминал. -За да го отворите поклопецот, вметнете шрафцигер во еден од задните слотови и пресврт за да ја отворите оваа страна, направете го истото за други слот. -Ве молиме да се осигурате дека сте се надлежни за извршување на оваа работа, пред почетокот на друг начин, ве молиме контактирајте со квалификуван електричар.Пакет содржи : 1* Нога во switch.

Кон својствата

Material:
PC
Size:
70mm
Amperage capacity:
2A/250V
Colour:
black
About the usage:
-This foot switch can be used with 2 or 3 core flex, it has terminals at the edge of the neutral and earth wires. :
There are 2 flex clamps for the cable coming in and going out please ensure you use these. :
-The switch in the middle is used on the live wire only. :
There is a screw terminal at each end, the wire can be inserted from either side to make contact to the terminal. :
-To open the cover, insert a screwdriver into one of the rear slots and twist to open this side, do the same for the other slot. :
-Please ensure you are competent to carry out this work before starting otherwise please contact a qualified electrician. :
Package include:
1* Foot switch. :

Најдобри предлози во категоријата