Тема Колосек, Imperial Теренот Мерач Производство за Инженер за Дома

Тема Колосек, Imperial Теренот Мерач Производство за Инженер за Дома

Достапно за вашата нарачка
DEN 1490.40
Залиха:

Големина опсег е R15-25мм, и секоја нишка мерач се означени со теренот големина, која е многу практична.Изгледот е метрички и кралскиот скали, точни производство, носат‑отпорни, и издржливи.Темата дефиниција е главно се користи за мерење на завртката на теренот, која е погодна за мерење на разни навој workpieces.Изработени од нерѓосувачки челик со висока цврстина, полиран и хром‑обложено површината за подобрување на анти‑ ' рѓа перформанси.Притиснете на забот мерач на рецка да се ротира и се повлече, лесно да се работи, и лесно да се носат и продавница.Функција : 1. Темата дефиниција е главно се користи за мерење на завртката на теренот, која е погодна за мерење на разни навој workpieces.2. Изработени од нерѓосувачки челик со висока цврстина, полиран и хром‑обложено површината за подобрување на анти‑ ' рѓа перформанси.3. Изгледот е метрички и кралскиот скали, точни производство, носат‑отпорни, и издржливи.4. Притиснете на забот мерач на рецка да се ротира и се повлече, лесно да се работи, и лесно да се носат и продавница.5. Големина опсег е R15-25мм, и секоја нишка мерач се означени со теренот големина, која е високо practical Specification : Предмет Тип : Теренот Gauge Material : Нерѓосувачки steel System : Метрички/Imperial Size : Прибл.R15-25мм / 0.6-1in Purpose : Тема мерач Пакет Листа : 1 x Теренот Колосек.

Кон својствата

Item Type:
Pitch Gauge
Material:
Stainless steel
System:
Metric/Imperial
Size:
Approx. R15-25mm / 0.6-1in
Purpose:
Thread gauge
Package List:
1 x Pitch Gauge :

Најдобри предлози во категоријата