WonderFil Специјализирани Теми Tutti, Евергрин, 50wt Двојно gassed Египетски Памук, во Разновидниот Бои

WonderFil Специјализирани Теми Tutti, Евергрин, 50wt Двојно gassed Египетски Памук, во Разновидниот Бои

Достапно за вашата нарачка
DEN 228.00
Залиха:

Tutti од Wonder Fil Специјализирани Теми е 3-ply 100% Долго Главен Двојно-Gassed Египетски Памук.Процесот на двојно gassing вклучува горење исклучите lint од нишката два пати, што резултира во многу помек и почиста заврши.Слободни на восоци или облоги, кои можат да предизвикаат изгради во машини, Tutti е супер ниска lint нишка која се создава прекрасно мека, чиста и lustrous заврши.Најдобри користи за Tutti вклучуваат quilting, longarming, нишка сликарство, памук, чипка, serger, везови, рака piecing, машина апликација, piecing, слободно движење quilting.Се продаваат по 1094 дворот (1000 метри) гајтанот и достапни во 41 varigated бои.Wonder Fil Специјализирани Теми Tutti, Зимзелени.Tutti е 50wt, 3-ply Египетски памук конец, двојно-gassed и mercerized да се создаде прекрасно мека, чиста, и lustrous заврши.Слободни на восоци или облоги, кои можат да предизвикаат изгради во машини, Tutti е супер ниска lint тема достапни во 41 прекрасна разновидниот бои.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата