Sinamay Tear Drop Коктел Шапка

Sinamay Tear Drop Коктел Шапка

Достапно за вашата нарачка
DEN 720.00
Залиха:

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Други.Рака Мие Само.Изработени од 100% sinamay.Една големина одговара на повеќето со прилог headband.Круна мерки 7 3/4 x 4 1/2 инчи со цвет, пердув, и нето декорација.Headband мерки 1/2 x 3/4 инчи широка.Светло, беспомошна, и запленети материјал.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Sinamay капи се како фенси како што тие доаѓаат и додавање на одредена личност во вашиот изглед.Но за да скокнеш на шапка и да се обиде оваа Sinamay Tear Drop Коктел Шапка како алтернатива.Оваа fascinator ги има сите карактеристики на некој фенси sinamay шапка; елеганција, елитниот украси, и драма, но во помал обем.Но, она што недостасува во големина е дефинитивно направен со внимание на детали.На sinamay fascinator основа во облик на teardrop е приложена кон сатен headband и ќе седат на страна од главата.Цвеќе и ливчиња красат врвот и пердуви во појавување бои се додадени за драматичен ефект.Додај во мрежа превез дека каскади над твоето лице и ти треба некој додаток која е одлична за свадби, партии, или специјални настани.Оваа прекрасна додаток ќе биде голема завршувањето на допир за да го врзуваат целото облека заедно и сите ќе треба да направите е да се чека за комплименти за да започнете фрлаат во.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата