Нерѓосувачки челик шише за вода Патуваат кригла Smart греење шише за вода Не-истекување преносни електрични литургија 5 минути брзо вриење/анти-сушење кафе, млеко Дво

Нерѓосувачки челик шише за вода Патуваат кригла Smart греење шише за вода Не-истекување преносни електрични литургија

Достапно за вашата нарачка
DEN 1482.96
Залиха:

На термос шолја се направени од храна одделение 304 од не ' рѓосувачки челик, со вакуум внатрешна лагер, кој има ефект на топлина зачувување и ладна презервација, и има двојно електролити внатрешниот ѕид.Капакот е изработен од полипропилен, ABS смола и силиконски заптивка.Вакуум изолација технологија заклучува температура, ќе ја зачува вкусот и свежината, и го чува топли или ладни за неколку часа.Многу погоден за канцеларија, кампување и на отворено.Погоден за повеќето автомобил купот на носителите, велосипед полици и пешачење ранци.Пијат чаша врвот ви овозможува да уживате во пијалоци во секое време, насекаде. [Совршена големина] Донесе вашиот поздравниот-доказ кафе на сите вашиот автомобил патувања.Нашите патнички кафе шише одговара на повеќето on-board купот на носителите и е погодно за пиење во движење.Користете 500ml изолирани кафе шолји за чај, кафе и други пијалоци.Овој мултифункционален кригла е одличен подарок за мажи и жени!.По фрлаат на врела вода, оставете одредена сума на меморија за да бидете сигурни дека капакот може да бидат построги.Отворете флип капак пред топли пијалаци за да помогне да протера пареа и да се избегне scalding.Нерѓосувачки челик smart airless bottle Double ѕид s/s вакуум structure Keep пие топла и ладна за 24 hours Built-во не ' рѓосувачки челик чај strainer Food одделение материјал, BPA free No истекување, апсолутно не е чудна миризба.Тоа нема да се пот под топла и ладна услови.Материјал : 304 од не 'рѓосувачки челик внатре, 201 од не' рѓосувачки челик надвор, храна одделение PP и silicone Usage : Пијат пијалоци, пиво, овошни сокови.Кафе frappe Product големина : 500ml Metal тип на : нерѓосувачки steel Production : Вакуум flask Bottle тип : vacuum Colour : Black Weight : 400 грама-0.8 pounds Thermal изолација ефект : 100 целзиусови степени врела вода се уште е околу 60 целзиусови степени по 12 часа.По пуштањето на подготвено кафе во термос во текот на ноќта, вие се уште можете да пијат топло кафе следното утро.Ова е идеална airless шише.Answer : ___________________________ Note : По фрлаат на врела вода, оставете одреден простор да се осигура дека капакот може да бидат построги.Отворете флип капак пред пиење топла ракија.За ова ви помага да го избрка пареа и да се избегне изгореници.Не се погодни : не чувајте газирани пијалаци, ферментирани пијалаци или храна, и тоа не е погоден за чување на млечни производи или бебешка храна за долго време (постои опасност од бактериски репродукција).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата