ehomeA2Z Chafing Јадење Вклучена Поставите Chafers За Угостителство Огледало полски Chafer Виткање Стојат Комерцијален Квалитет, 8 Четвртиот (1, 8 Четвртиот 2x1/2 Храна Пан)

ehomeA2Z Chafing Јадење Вклучена Поставите Chafers За Угостителство Огледало полски Chafer Виткање Стојат Комерцијален

Достапно за вашата нарачка
DEN 1655.76
Залиха:

Висок-квалитет огледало полски chafer вклучена потоплите идеален за партиите, банкети, свадби, конференции.Издржливи нерѓосувачки челик изградба има голема отпорност на топлина за траен услуга живот.На пластовидно дизајн обезбедува простор за заштеда, лесен транспорт и чување.Полна големина chafer со 8 qt капацитет е одлична за доделување мезиња, entrees или несакани јадења.Поставете доаѓа со вода пан, храна пан, капак, рамка, и две гориво горилници за одржување на храна температура.Идеален за собири, настани, buffets пикник,свадба,банкет,роденден да им служи на вашиот гостин и да ги задржи на храната да биде свежа и вкусна.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата