Коноп Аналитичар за THC Користење на HPLC

Коноп Аналитичар за THC Користење на HPLC

Достапно за вашата нарачка
DEN 1679.76
Залиха:

HPLC со Методи.Тоа е сега можно правна во СИТЕ Држави да расте коноп (Cannabis Sativa).За коноп, ЌЕ ТРЕБА ДА се ОСИГУРА THC содржината на 0.3% не е надмината; овој инструмент (и влага рамнотежа) може да го стори тоа.Може да се види почетокот, ако семето или клонови сте инвестирале во сме производство на содржината што сакате.Исто ТАКА, Подготвени за сите Канабис потенција тестови (e.г.Бибиси арапски, terpenoids).Метод е во вклучени Windows 7 компјутер. (Ќе снабдување монитор.) Колона вклучени беше избран за канабис.Ние препорачуваме купување на нова колона.Ќе треба потрошен материјал, како што се лабораторија опрема, HPLC одделение метанол и вода.Ние не се однесуваат на продажбата на добивка (вие сте одговорни за било локални или државни даноци.) Калибрација бара купување на "стандарди" од препорачува страни и потоа трчање стандарди за тестирање.Ние може да се обучуваат на овие техники.Вклучува : Растворувач послужавник, Degasser, Пумпа, Autosampler, колона за контрола на Температурата, Детектор (VWD; ТАТКО ми е $1500 повеќе), и Windows 7 КОМПЈУТЕР Контролер со Chemstation B04.03 софтвер.Метод вклучени најдобро е кога калибрација користење на стандарди, кои се достапни на околу $35 секој.Ние можеме да ги спроведе за поставување и обука.Постојана поддршка користи далечинскиот управувач.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата